niedziela, 25 kwietnia 2021

„Chemia śmierci. Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy” Tomasz Bonek (zapowiedź wydawnictwa Znak)

 

Chemia śmierci. Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy

„Chemia śmierci. Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy” Tomasz Bonek




Opis ze strony wydawnictwa:

Zapomniany obóz III Rzeszy na Dolnym Śląsku. Eksperymenty na więźniach w tajnym komandzie SS. Broń, która miała odmienić losy II wojny światowej.

Mała miejscowość Dyhernfurth na Dolnym Śląsku. Niemcy budują tu ogromny zakład przemysłowy, który rozpoczyna produkcję śmiercionośnej broni. Hitler marzy bowiem o Wunderwaffe, która zapewniłaby mu szybkie zwycięstwo. Jednak to nie rakiety V1 i V2 czy bomba atomowa mają zapewnić Führerowi triumf, a broń chemiczna produkowana przez więźniów obozu ukrytego w lesie na rubieżach Rzeszy.

Naukowcy syntetyzują dla Wehrmachtu tabun i sarin, bojowe środki trujące. Testują je najpierw na małpach w ściśle tajnym laboratorium, a następnie na więźniach obozu, których nazywają elfami. Skutki oddziaływania tych substancji na organizmy są przerażające. Użyte na froncie mogą zapewnić zwycięstwo III Rzeszy. Produkowane są ich tysiące ton. Bomby i pociski wypełnione toksycznym gazem czekają na właściwy moment wojny.

Jak wielkie spustoszenie ta broń siała wśród więźniów? Ile zabrakło, by II wojna światowa zakończyła się inaczej? Jakie tajemnice ujawnili Ci, którzy przetrwali te nieludzkie eksperymenty oraz marsze śmierci, które wyruszyły z obozu ukrytego w dolnośląskim lesie? Jaką karę ponieśli ludzie odpowiedzialni za te zbrodnie?

Tomasz Bonek, dziennikarz i autor reportaży historycznych, przeprowadza śledztwo, w którym odkrywa nieznane karty wojennej historii i przytacza przerażające wspomnienia więźniów. O tajnym obozie i eksperymentach, o których wszyscy chcieliby zapomnieć.

Premiera: 24.05.2021

4 komentarze:

  1. Takie książki jak najbardziej są ważne i ja staram się je wszystkie czytać. Ten tytuł z pewnością także zagości na mojej półce.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Warto się zapoznać z tym tytułem. Tematyka bardzo ciekawa i ważna.

      Usuń
  2. Swego czasu pochłaniałam dużo tego typu książek. Jednak na chwilę obecną tematyka obozowa mnie przerasta i jak na razie po nią nie sięgam. Jednak może za jakiś czas do niej wrócę i sięgnę również po tą publikację.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To ciężka tematyka, ale zarazem bardzo ważna. Od przeszłości nie uciekniemy.

      Usuń