poniedziałek, 7 lutego 2022

„Jak w 45 dni zmienić nawyki mózgu i odzyskać dobry nastrój” Loretta Breuning (zapowiedź recenzencka)

 



Opis ze strony Wydawnictwa:


Gdy czujemy się dobrze, nasz mózg uwalnia serotoninę, oksytocynę, dopaminę i endorfiny. Jeżeli w którymś momencie brakuje nam pożywienia, bezpieczeństwa czy wsparcia społecznego, mózg przerywa wydzielanie tych substancji i przechodzi w tryb krótkich zrywów, od przetrwania do przetrwania. 


Czy możemy coś zrobić, by nasz mózg zaczął funkcjonować w inny sposób? Czy możemy go „wytrenować”? Doktor Loretta Graziano Breuning, autorka bestsellerowych książek i założycielka The Inner Mammal Institute, przekonuje, że jest to możliwe, pod warunkiem że zrozumiemy, jak działają nasze ssacze mózgi. Podaje również strategie, które pozwolą im przestawić się na nowe tory. Śmiech, łzy, godzenie się z tym, czego nie możemy zmienić, poczucie wpływu, ćwiczenia fizyczne – to tylko niektóre czynniki prowadzące nas ku szczęściu. 


Mózg nie może wydzielać substancji radości non stop. I dobrze, bo co by to było, gdybyśmy przez cały czas pozostawali w stanie euforii. Istnieją jednak proste triki, które zmienią narząd odziedziczony po zwierzęcych przodkach w sojusznika naszego szczęścia.


Premiera: 09.02.2022

11 komentarzy:

  1. Mózg po dziś dzień został nie wymagany do końca, więc to może być ciekawe publikację.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam książkę "Potęga podświadomości", muszę przyznać, że wiele wiosła do mojego podejścia na codzień. Ta pozycja brzmi wręcz jak idealnie skrojona dla mnie, więc jak tylko ta książka wyjdzie, to muszę ją zakupić i przeczytać!
    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  3. Tym razem to nie jest książka dla mnie. Nie moje klimaty. Ale miłego czytania! :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Mózg to fascynująca część naszego ciała i bardzo ciekawi mnie jego działanie. Zatem możliwe, że sięgnę po tą książkę jak będę miała okazję.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Działanie mózgu jest bardzo fascynujące i myślę, że nauka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

      Usuń
  5. Czasami naprawdę przydałoby się mieć większą kontrolę nad własnym mózgiem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie. Bycie człowiekiem jest niebywale trudne. Dużo dowiaduje się z tej pozycji i zaczyna mnie fascynować działanie mózgu, rola neuroprzekaźników.

      Usuń
  6. Raczej odpuszczę, nie dla mnie ;)

    OdpowiedzUsuń