niedziela, 30 października 2022

Gra książkowa „Dracula. Klątwa wampira” Jonathan Green (zapowiedź recenzencka)

 



Opis ze strony Wydawnictwa:


W przepełnionych grozą Karpatach czai się zło, któremu musisz stawić czoło…


Wraz z Łowcami Wampirów podejmij walkę, by powstrzymać legendarnego Hrabiego Draculę albo wciel się w samego przerażającego Księcia Ciemności. To od Ciebie zależy, czy historia potoczy się torami znanymi z powieści Brama Stokera, czy Anglia, a potem cały świat pogrąży się w mroku pod rządami przeklętego władcy.

„Jak zmienić złe dni na lepsze” Dr Julie Smith (recenzja)

 



„Jak zmienić złe dni na lepsze” to bardzo obszerna i dobrze napisana publikacja, o tym, jak zmienić swoje życie, by było lepsze, wyjść z trudności i cieszyć się każdym dniem.

czwartek, 27 października 2022

„Ghostland. Ameryka i jej nawiedzone miejsca” Colin Dickey (recenzja)

 



Wierzycie w duchy i nawiedzone miejsca? Nawet, jeśli odpowiedź jest przecząca, mam dla Was książkę, która przypadnie Wam do gustu (zwłaszcza przy okazji zbliżającego się Halloween).


Colin Dickey przemierzył stany Zjednoczone, odwiedzając miejsca, uznane za nawiedzone. Wiele z nich przeniknęło do kultury masowej, za sprawą książek, filmów czy opowieści przekazywanych z ust do ust. Kto nie słyszał chociażby o Amityville? Niektóre nie są szerzej znane (przynajmniej w naszym kraju), ale łączy jej jedno – rzekomo odwiedzają je duchy.

„Niepowinność” Paweł Radziszewski (zapowiedź recenzencka)




Opis ze strony Wydawnictwa:


Opowieść o poszukiwaniu tożsamości w postapokaliptycznych realiach upadającego pegeeru


Seweryn i Jacek są sąsiadami z różnych pięter tego samego szarego bloku. Na najwyższym mieszka syn dyrektora pegeeru, który chce być taki jak jego tato. Na parterze – syn palacza. On z kolei stara się być kimś innym niż jego ojciec. Marzena, w której obaj się kochają, zawsze wie, co powinna zrobić, ale nie pomaga jej to w byciu sobą.

„Szydełkowe kapcie dla całej rodziny” Ira Rott (zapowiedź recenzencka)

 



Opis ze strony Wydawnictwa:


Wydziergaj urocze i wygodne kapcie dla całej rodziny. Najpierw zdecyduj, który z modeli będzie najbardziej odpowiedni: wsuwane klapki, standardowe pantofle czy wysokie bambosze za kostkę. Następnie dopasuj rozmiar (dla dziecka lub dla dorosłego), co ułatwi miarka na skrzydełku książki. Na koniec wybierz jeden z 20 zwierzęcych motywów: dzielnego dinozaura, wesołego pingwina, psotnego szopa, słodkiego słonika lub magicznego jednorożca.




środa, 26 października 2022

„Suplementy od A do Z” Magdalena Łyszczek (zapowiedź recenzencka)

 



Opis ze strony Wydawnictwa:


Rynek suplementów diety rośnie w ekspresowym tempie. Producenci prześcigają się w opracowywaniu coraz to nowszych receptur, obiecując cudowne efekty działania kolejnych preparatów. Poradnik pomoże ci odnaleźć się w tym chaosie, dając praktyczną wiedzę popartą aktualnymi badaniami.

poniedziałek, 24 października 2022

„Porodzina” Natalia Fiedorczuk (recenzja)

 



Rodzina Waszczyńskich wydaje się idealna. Młode małżeństwo z dwojgiem dzieci mieszka na przedmieściach w pięknym domku i wszyscy mają wrażenie, że ich życie jest bez skazy. Pewnego dnia znikają jednak bez śladu. Wygląda jakby wyszli tylko na chwilę, nikt z sąsiadów nie zauważył niczego niezwykłego… Jaki sekret skrywa to niezwykłe „rozpłynięcie się w powietrzu” czteroosobowej rodziny?

„Jak myśleć o sobie lepiej” Brianna Wiest (zapowiedź recenzencka)

 



Opis ze strony Wydawnictwa:


Dowiedz się, jak myśleć. Dzięki temu nauczysz się, jak kochać, dzielić się, współistnieć, tolerować, dawać i tworzyć.

Nie akceptuj życia, które nie daje ci szczęścia.

Gdy pozbywamy się tego, co dla nas niedobre, tworzymy nową przestrzeń do odkrywania, co nam służy.

Wielu ludzi jest zdania, że aby pokochać innych, najpierw trzeba pokochać samego siebie, ale prawda jest taka, że jeśli nauczysz się kochać innych, pokochasz też siebie.

To wymaga niesamowitej odwagi: trzeba odłożyć dumę na bok i zobaczyć świat takim, jaki jest.

„Akceptowanie swoich uczuć” brzmi jak coś wielkiego, ale oznacza jedno: pozwolenie sobie na to, aby je odczuwać.

To książka o uważności i czułości dla siebie, odkrywaniu swoich prawdziwych potrzeb, rozpoznawaniu emocji i radzeniu sobie z nimi.


BRIANNA WIEST - autorka bestsellerów, których sprzedaż

przekroczyła milion egzemplarzy


Premiera: 26.10.2022

niedziela, 23 października 2022

„Diuna: Opowieści z Arrakin” Kevin J. Anderson, Brian Herbert, Adam Gorham, Jakub Rebelka (recenzja)

 



„Diuna: Opowieści z Arrakin” obejmuje dwie historie, rozgrywające się w czasie bitwy o Arrakin, gdzie przesądził się los rodziny Atrydów, panującej na Diunie.

„Mózg szczęśliwych ludzi” Ferran Cases, Sara Teller (recenzja)

 



„Mózg szczęśliwych ludzi” jest efektem kooperacji Ferrana Casesa, który przez piętnaście lat zmagał się z lękiem, a teraz pomaga innym go przezwyciężyć i Sary Teller, fizyczki i neurobiolożki.


Ten tandem autorski sprawił, że książka jest trochę inna niż poradniki o walce ze stresem, które czytałem do tej pory. Podejście psychologiczne łączy się tutaj z neurobiologiczną wiedzą Sary Teller. Więc oprócz sposobów radzenia sobie z lękiem, mamy wiele informacji o tym jak działa mózg, jak łączy się to z przeżywanym stresem i jaki może mieć to wpływ na pokonanie lęku w życiu. Z publikacji dowiecie się wielu fascynujących rzeczy, na przykład jak połączenia między neuronami wpływają na nasze życie i mogą zamienić nas w swego rodzaju zombie.

sobota, 22 października 2022

„Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II” Marcin Gutowski (zapowiedź recenzencka)

 



Opis ze strony Wydawnictwa:


Informacje o pedofilach i drapieżcach seksualnych w sutannach spływały do Watykanu szerokim strumieniem, mimo to przestępcy mieli swobodny dostęp do papieża. Dlaczego Jan Paweł II nie reagował? Czego nie mógł, a czego wolał nie wiedzieć?

„Diuna: Opowieści z Arrakin” Kevin J. Anderson, Brian Herbert, Adam Gorham, Jakub Rebelka (zapowiedź recenzencka)

 



Opis ze strony Wydawnictwa:


Dwie potężne i dotąd nieznane historie rozgrywające się podczas kluczowej bitwy o Arrakin, której szczegóły poznaliśmy w oryginalnej "Diunie" Franka Herberta. Album zawiera opowieści zawarte w zeszytach "Dune: Blood of the Sardaukar #1" i "Dune: A Whisper of Caladan Seas #1".

środa, 19 października 2022

„Sztuka rysowania. Pastele” (recenzja)

 



„Sztuka rysowania. Pastele” jest pięknie wydana (ponad 230 kolorowych stron dużego formatu, twarda, mocna okładka), ale tym, co zachwyca w tej publikacji jest możliwość rysowania tak pięknych prac, jakie zamieszczone są w książce.

poniedziałek, 17 października 2022

„Nowoczesny haft dla absolutnie początkujących” Celeste Johnston (recenzja)

 



„Nowoczesny haft…” to idealny poradnik dla początkujących. Jeśli zamierzacie zająć się haftem, nie macie pojęcia od czego zacząć, by osiągnąć efekty, które oczarują znajomych i rodzinę, sięgnijcie po tę książkę.

„Jak żyć z lękiem. Poradnik Doktora Nerwicy” Marcin Matych (recenzja)

 



Nerwica i lęk to problem, którego nie można bagatelizować. Jak dowodzą badania, jedna trzecia populacji świata przynajmniej raz w ciągu życia doświadczy lęku, a pięć milionów Polaków choć raz przeżyje atak panicznego lęku.

piątek, 14 października 2022

„Ghostland. Ameryka i jej nawiedzone miejsca” Colin Dickey (zapowiedź recenzencka)

 



Opis ze strony Wydawnictwa:


Kto straszy w najmroczniejszych domach Ameryki?


Niezwykła, reporterska podróż po nawiedzonych budynkach, parkach, szpitalach psychiatrycznych i nie tylko...


Duchy w starych hotelach, opuszczonych więzieniach i szpitalach – tego boimy się najbardziej. Ale dlaczego? Colin Dickey wyrusza w podróż po Stanach Zjednoczonych, aby rozszyfrować zagadkę i odkryć magię przyciągania tych miejsc. Z bezgraniczną ciekawością wywołuje zmarłych, skupiając się na tym, jak my, żyjący, radzimy sobie z opowieściami o nich. Jednocześnie przybliża historię Stanów Zjednoczonych przez pryzmat przywołanych opowieści, dając czytelnikom wnikliwy, reporterski obraz Ameryki na przestrzeni lat.

czwartek, 13 października 2022

„Babilon. Kryminalna historia kościoła” Artur Nowak, Stanisław Obirek (recenzja)

 


Trudno czyta się o krzywdzie ludzkiej, a tym naznaczona jest historia kościoła. Krzywdą, poniżeniem, które trwają w najlepsze do dziś. Wzbudzanie wiecznego poczucia winy, gloryfikacja cierpienia, molestowania i gwałty. Mówi się o tym coraz więcej, a i tak mam wrażenie, że proceder trwa jakby niezauważany przez nikogo. 

środa, 12 października 2022

„6 filarów poczucia własnej wartości” Nathaniel Branden (zapowiedź recenzencka)

 



Opis ze strony Wydawnictwa:


Najsłynniejszy poradnik psychologiczny o budowaniu poczucia własnej wartości. Książka ta udziela odpowiedzi na cztery ważkie pytania: „Czym jest poczucie własnej wartości?”, „Dlaczego jest ważne?”, „Co można zrobić, aby podnieść jego poziom?” i „Jaką rolę pełnią inni w jego kształtowaniu?”. 


Kwestia samooceny – nazywanej też poczuciem własnej wartości – to modny temat w najlepszym tego słowa znaczeniu. Smutna prawda o powszechnym braku zdrowej samooceny daje o sobie znać z ogromną siłą, domagając się rozwiązań. Nathaniel Branden należy do ścisłego grona prekursorów wiedzy o samoocenie i uzdrawianiu, a „6 filarów poczucia własnej wartości” to swoista suma jego wcześniejszych doświadczeń  i publikacji. 

„Z mojego doświadczenia wynika, że większość  ludzi nie docenia własnych sił, by przeprowadzić  zmiany i się rozwijać. Są  przekonani, że schemat z wczoraj trzeba powtórzyć jutro. Nie dostrzegają  możliwości wyboru, która obiektywnie istnieje. Rzadko uświadamiają sobie, jak wiele mogą dla siebie uczynić, jeśli za cel postawią sobie prawdziwy rozwój i wysoką samoocenę i jeśli będą skłonni wziąć odpowiedzialność za własne życie”.




„Jak zmienić złe dni na lepsze. Pierwsza pomoc emocjonalna” dr Julie Smith (zapowiedź recenzencka)

 




Opis ze strony Wydawnictwa:


Każdemu z nas przychodzi w życiu mierzyć się z różnymi wyzwaniami. Czasami w ich obliczu tracimy pewność siebie, opadają nas czarne myśli i nie mamy pojęcia, jak wydostać się z dołka. Czy i ty czasem masz poczucie, że świat cię przerasta, a twoich problemów nie da się rozwiązać? Jeśli tak, ta książka pomoże ci uporać się z obezwładniającymi emocjami, pokaże ci skuteczne narzędzia służące budowaniu psychicznej odporności i nauczy cię dbać o swój dobrostan, abyś odnajdował w sobie siłę, mierząc się z życiowymi trudnościami. 

niedziela, 9 października 2022

„Podziel to!” Igor Ganzha, Jan Kallwejt (recenzja gry karcianej)

 





W grze „Podziel To!” chodzi o to by zebrać jak najwięcej kart każdego typu za które dostaniemy punkty. Czy to jest proste? Niekoniecznie, gdy nasz przeciwnik ma dokładnie ten sam cel, a z tury na turę idzie wszystkim graczom coraz lepiej. I częściej kończy się dogrywką, a po niej odrzuceniem wszystkich kart. 

sobota, 8 października 2022

„Pokonaj swoje lęki i odzyskaj spokój” Dr Ellen Vora (recenzja)

 



Autorka w swojej pracy zawodowej i w tej publikacji przedstawia holistyczne podejście do tematu lęków. Lęki i niepokoje są nie tylko w naszej głowie. Autorka wyróżnia dwa rodzaje lęków: fałszywy niepokój, którego źródłem są m.in. niewłaściwa dieta, szkodliwy tryb życia, mający podłoże fizjologiczne i prawdziwy lęk, mający źródło w traumach, przeżyciach i problemach codzienności. Obydwa lęki są bardzo wnikliwie opisane (wraz ze sposobami, jak sobie z nimi radzić).

wtorek, 4 października 2022

"Sztuka rysowania. Pastele" (zapowiedź recenzencka)

 



Opis ze strony Wydawnictwa:


Wypróbuj pastele. Są niezwykłe. Choć praca z nimi przypomina technikę rysunkową, efekt, jaki osiągniesz, jest prawdziwie malarski. Dzięki nim stworzysz urzekające wizerunki ludzi i zwierząt, nastrojowe pejzaże czy zachwycające niuansami kolorystycznymi martwe natury.

poniedziałek, 3 października 2022

"Mózg szczęśliwych ludzi" Ferran Cases, Sara Teller (zapowiedź recenzencka)

 


CZY WIESZ, JAK DZIAŁA MÓZG, KIEDY ZMAGAMY SIĘ Z NIEPOKOJEM?

ZNASZ TO UCZUCIE, KIEDY PARALIŻUJĄCY STRACH NIE POZWALA CI DZIAŁAĆ? ODCZUWASZ NIEPOKÓJ PRZED WYKLUCZENIEM CZY BRAKIEM AKCEPTACJI? OBAWIASZ SIĘ UTRATY PRACY, A MOŻE MASZ INNE LĘKI, KTÓRE NIE POZWALAJĄ CI CIESZYĆ SIĘ PEŁNIĄ ŻYCIA?

WSZYSCY ZMAGAMY SIĘ Z JAKIMIŚ LĘKAMI.

W bardzo osobistych opowieściach Ferran Cases opisuje swoje doświadczenia z lękiem i to, jak udało mu się go przezwyciężyć po ponad piętnastu latach cierpienia.

„Jak żyć z lękiem. Poradnik Doktora Nerwicy” Marcin Matych (zapowiedź recenzencka)

 



W Polsce dużo się mówi o depresji, coraz więcej o życiu z syndromem DDA..ale prawie nic o LĘKU. Tymczasem ok. 25-30 procent z nas doświadcza zaburzeń lękowych potocznie zwanych nerwicą. Ich objawy są ciężkie i bardzo dokuczliwe, to m.in nagłe napady lęku połączone z kołataniem serca, uczuciem duszności, zawrotami głowy, drżeniem rąk czy drętwieniem kończyn. Nerwica - ten „lęk o tysiącu twarzy” (jak mówią o niej pacjenci) uniemożliwia normalne funkcjonowanie, doprowadza do „śmierci za życia”. Powolnej – gdy lęk sączy się każdego dnia po trochu lub gwałtownej – gdy lęk atakuje znienacka powodując ataki paniki. Pandemia, wojna, galopująca inflacja znacznie powiększyły grupę osób dotkniętych tymi zaburzeniami.


Psychoterapeuta i lekarz Marcin Matych od lat pracuje z chorymi na nerwicę. Pomaga im w terapii indywidualnej, ale także w mediach społecznościowych jako Doktor Nerwica. Jego profil z charakterystycznymi autorskimi ilustracjami cieszy się coraz większą popularnością, W tej książce Dr Nerwica zaprasza do „gry w trochę lepsze życie”. To wymyślona przez niego i sprawdzona razem z pacjentami metoda, która pomaga żyć pomimo lęku. Prostym i obrazowym językiem Matych pokazuje, jak oswajać nerwicę, jak o siebie dbać, żeby lęk nie zdominował codzienności, pomaga też zrozumieć mechanizmy, które lękami rządzą. Tekstowi towarzyszą rysunki wykonane przez autora.

„Babilon. Kryminalna historia kościoła” Artur Nowak, Stanisław Obirek (zapowiedź recenzencka)

 



Opis ze strony Wydawnictwa:


Kontynuacja bestsellerowej „Gomory”. Stanisław Obirek i Artur Nowak w "Babilonie" odkrywają kryminalną historię instytucji kościoła, pełną chciwości, zbrodni i hipokryzji.


Współczesnym więzieniem wierzącego człowieka, katolika nie jest Watykan, ale cały kościelny system, który niemal od zarania służy interesom spasionej hierarchii - dowodzą Stanisław Obirek i Artur Nowak w swojej nowej książce, kontynuacji bestsellerowej „Gomory”. Perfidia tego systemu polega na tym, że żywi się człowiekiem. Nie chodzi tylko o wyzysk i pazerność. Kościół żywi się poczuciem winy jednostki zazdrośnie strzegąc jedynej recepty na życie. Ma nią być ślepe posłuszeństwo - by odwołać się do języka wiecznie aktualnego Boya Żeleńskiego – wobec „naszych okupantów”.

niedziela, 2 października 2022

„Porodzina” Natalia Fiedorczuk (zapowiedź recenzencka)

 



Natalia Fiedorczuk flirtuje z gatunkiem domestic noir.


Na przedmieściach średniej wielkości miasta w centralnej Polsce mieszkają rodziny do bólu zwyczajne, chociaż i tutaj trafiają się niekiedy barwne osobowości.


Rodzina Waszczyńskich jest idealna. Młode małżeństwo z dwójką dzieci jest niczym wycięte z folderu reklamowego. Są piękni, zamożni, lubiani i szanowani przez sąsiadów.


Pewnego dnia cała rodzina znika bez śladu.